FAQ שאלות נפוצות

 • איך כותבים חיבורי הרשמה וקורות חיים מרשימים?

  ביה"ס האמריקאי מקיים שירות אפליקיישן סנטר למועמדים ללימודי MBA ולתארים מתקדמים בארה"ב ובאירופה. במסגרת האפליקיישן סנטר תהנו מסיוע מקצועי צמוד בכתיבת חיבורים הרשמה, הצהרה אישית וקורות החיים שלכם. יועצי הלימודים של ביה"ס האמריקאי הינם דוברי אנגלית שפת אם, ומכירים היטב את דרישות הקבלה השונות בכל תוכניות ה-MBA. בזכות שירות האפליקיישן סנטר תוכלו לכתוב חיבורי הרשמה מנצחים, קורות חיים מרשימים ומנוסחים היטב, ולקלוע לטעמה של וועדת הקבלה בתוכנית אליה אתם נרשמים. לפרטים נוספים ולהרשמה לשירות האפליקיישן סנטר של ביה"ס האמריקאי צלצלו: 1-700-700-535

 • איך נרשמים ללימודי MBA בארה"ב?

  תהליך ההרשמה ללימודי MBA בארה"ב הוא מורכב יחסית וכולל כמה שלבים. לאחר שבחרתם את תוכנית (או תוכניות) הלימודים בה אתם מעוניינים, ובדקתם מהו לוח הזמנים להגשת כל הטפסים ומסמכי ההרשמה, עליכם להתחיל לגשת למלאכה. ערכת הרשמה טיפוסית (אפליקיישן) ללימודי MBA בארה"ב תכלול את המסמכים הבאים: גיליון ציוני תואר ראשון (מתורגמים לאנגלית) ציון מבחן GMAT מלא טפסי ההרשמה קורות חיים אישיים הצהרה אישית חיבורי הרשמה כתיבת חיבורי ההרשמה וההצהרה האישית הם מלאכה לא קלה, שעליכם להשקיע בה מאמץ ומחשבה. וועדות הקבלה לתואר שני קוראות אלפי חיבורים מדי שנה, מתוכם רק כמה עשרות עוברים את הסינון הראשוני ומזומנים לראיון אישי. לכן, עליכם לדאוג שהחיבורים האישיים שלכם יבלטו מתוך כל החיבורים הנשלחים.

 • כמה עולה ללמוד מינהל עסקים לתואר שני בישראל?

  התשובה לשאלה תלויה מאוד במוסד הלימודים ובמסלול הלימודים שלכם. אם אתם לומדים במסלול הרגיל ל-MBA (עם או בלי תזה), באחת מהאוניברסיטאות או במכללה ציבורית, שכר הלימוד שלכם יהיה זהה לשכר לימוד אוניברסיטאי לתואר שני. כיום עומד שכר הלימוד האוניברסיטאי על כ-13,00 ש"ח לשנת לימודים. אם אתם בוחרים ללמוד במכללה פרטית בה שכר הלימוד אינו מסובסד, תשלמו שכר לימוד גבוה יותר. במכללה למינהל, לדוגמה, תשלמו כ-26,000 ש"ח לשנת לימודים. בחרתם ללמוד באחד ממסלולי ה-Executive (מינהל עסקים למנהלים)? תשלמו שכר לימוד גבוה עוד יותר. במסלולים אלו שכר הלימוד לתוכנית מלאה נע בין 70 ל-100 אלף ש"ח לכל התוכנית, כאשר חלק מהסכום מיועד לנסיעה לימודית לחו"ל.

 • האם ניתן להוציא ציון גבוה במבחן GMAT כשמתכוננים לבד?

  הכנה למבחן GMAT ללא עזרה מקצועית זולה ומתאימה יותר ללוח הזמנים האישי שלכם, אולם ברוב המקרים היא עולה בסוף ביוקר: מניסיון, הרוב המוחלט של נבחנים שלמדו למבחן ה-GMAT ללא קורס הכנה מקצועי, קיבלו ציונים נמוכים ונאלצו לחזור שוב על המבחן ולשלם כסף רב. רק לימודים בקורס הכנה מקצועי ומקיף למבחן ה-GMAT יבטיחו לכם שתכירו היטב את כל סוגי השאלות שיופיעו במבחן שלכם ושתגיעו מוכנים לחלוטין: בקורס ההכנה ל-GMAT בביה"ס האמריקאי תקבלו טיפים וטכניקות רבות לפתרון של כל סוגי השאלות, תקבלו הכוונה אישית לתרגול בבית, בהתאם לנקודות החולשה שלכם, ותפתרו מבחני GMAT רבים לדוגמה. סטטיסטית, נבחנים שלמדו בקורס הכנה ל-GMAT הוציאו ציונים גבוהים בעשרות נקודות יותר מנבחנים שלמדו למבחן בכוחות עצמם. עוד פרטים על קורס ההכנה ל-GMAT בביה"ס האמריקאי קיראו פה..

 • האם רק מועמדים שקיבלו ציון גבוה מאוד במבחן ה-GMAT יכולים להתקבל ללימודי MBA בפקולטות היוקרתיות בחו"ל?

  מכיוון שתוכניות ה-MBA היוקרתיות בחו"ל נהנות מביקוש גבוה מאוד מצד סטודנטים מכל העולם, ממוצע מבחן ה-GMAT הנדרש כדי להתקבל אליהן הוא גבוה ולעיתים גבוה מאוד. עם זאת, אחוז קטן מהמועמדים מצליח להתקבל גם עם ציון GMAT שהוא מעט מעל הממוצע אולם לא יותר מכך. לרוב מדובר במועמדים בעלי ניסיון תעסוקתי מעניין, הישגים אישיים או מקצועיים מיוחדים או קורות חיים מרשימים או יוצאי דופן. אולם, ככלל, הדרך הבטוחה ביותר להגדיל את הסיכויים שלכם להתקבל ללימודי MBA בפקולטות המבוקשות בעולם, היא להציג ממוצע מבחן GMAT גבוה ככל הניתן ומכתבי בקשה מרשימים ומנומקים.

 • איפה לומדים בארץ תואר שני במינהל עסקים (MBA), וכמה זמן נמשכים הלימודים?

  לימודי תואר שני במינהל עסקים מתקיימים ב-15 מוסדות לימודים בישראל: כל האוניברסיטאות, המכללות הפרטיות וחלק מהמכללות הציבוריות, מציעות תוכנית ללימודי תואר שני במינהל עסקים. תוכנית הלימודים הסטנדרטית לתואר MBA- ללא לימודי השלמה, נמשכת שנתיים אקדמיות (ארבעה סמסטרים). הזמן שנדרש כדי לקבל את התואר השני תלוי גם בעומס מערכת השעות שלכם: אם אתם לומדים במערכת שעות חלקית, ייקח לכם זמן רב יותר להשלים את התואר. כמו כן, אם אתם לומדים לימודי תואר שני במינהל עסקים במסלול הכולל כתיבת תזה, התואר שלכם עשוי להתעכב עד שתסיימו את כתיבת התזה. חלק ממסלולי הלימודים כוללים לימודים גם בסמסטר קיץ, כך שהתוכנית כולה נמשכת שנה וחצי במקום שנתיים.

 • אילו קורסי השלמה עליי לקחות כדי להתקבל לתואר שני במינהל עסקים?

  קורסי ההשלמה בניהול לסטודנטים שלא סיימו תואר ראשון בניהול או כלכלה כוללים לרוב מבוא לכלכלה (מיקרו), מבוא לכלכלה (מקרו), מתמטיקה למינהל עסקים וסטטיסטיקה. פקולטות מסויימות יכולות לדרוש קורסים נוספים, בהתאם לרקע של המועמד או לדרישות המחלקה.

 • אני רוצה להתקבל ללימודי תואר שני במינהל עסקים אבל התואר הראשון שלי הוא לא בניהול. מהן אפשרויות הקבלה שלי?

  לימודי תואר שני במינהל עסקים אינם מיועדים רק לבוגרי תואר ראשון בניהול. הם מתאימים לאקדמאים מכל תחומי הלימודים שעומדים בדרישות הקבלה של החוג למינהל עסקים. עם זאת, אם לא סיימתם תואר ראשון בניהול או בכלכלה, תצטרכו להשלים קודם קורסים בסיסיים כדי להתקבל ללימודים מלאים בחוג למינהל עסקים. אם עליכם להשלים שניים או שלושה קורסים תוכלו בדרך כלל ללמוד אותם במקביל ללימודי תואר שני במינהל עסקים. אם מכסת לימודי ההשלמה שלכם גדולה יותר, תתבקשו לסיים קודם שנת השלמות ורק אח"כ תוכלו להמשיך ללימודי תואר שני במינהל עסקים בניהול, בתנאי שממוצע הציונים שלכם בלימודי ההשלמה יעמוד ברף מינימלי.

 • מה בודק מבחן GMAT ואיך הוא נערך?

  GMAT הינו מבחן כניסה בינ"ל בפקולטות למינהל עסקים בכל העולם. המבחן לא בודק ידע מקצועי במינהל עסקים או בכלכלה, אלא יכולות חשיבה כלליות הדרושות להצלחה אקדמית בלימודי מינהל עסקים. מבחן GMAT במתכונת המלאה שלו כולל שלושה חלקים: חלק כמותי (GMAT כמותי): בחלק זה תתבקשו לפתור שאלות מתמטיות, במתכונת דומה מאוד לחלק הכמותי במבחן הפסיכומטרי. חלק מילולי (GMAT מילולי): בחלק זה תתבקשו להשלים משפטים, לנסח משפטים מחדש ועוד. חלק כתיבה- בחלק זה תתבקשו לכתוב שני טקסטים קצרים לפי נושא שיינתן לכם. GMAT נערך מול מחשב, באנגלית בלבד, והוא מוגבל בזמן. אם אתם רוצים ללמוד לתואר שני בניהול בישראל, במקרים רבים תתבקשו להציג ציון רק בחלק הכמותי ב-GMAT. אם אתם מעוניינים ללמוד לתואר MBA בחו"ל, לעומת זאת, תצטרכו להיבחן במבחן המלא ולהוציא בו ציון גבוה במיוחד, שיעיד על כך שרמת האנגלית שלכם טובה מספיק כדי שתוכלו להצליח בלימודי MBA הנערכים באנגלית בלבד.

 • מהם תנאי הקבלה לתואר שני במינהל עסקים בישראל (MBA)?

  תנאי הקבלה בכל האוניברסיטאות והמכללות בישראל הן תואר ראשון מלא בממוצע מינמלי. רוב הפקולטות לניהול דורשות ממוצע של 80 לפחות, אולם בחלק מהחוגים למינהל עסקים תוכלו להתקבל גם עם ממוצע נמוך יותר. תנאי קבלה נוסף- ציון במבחן GMAT: מבחן כניסה לקבלה לתואר שני במינהל עסקים. בפקולטות המבוקשות בארץ ציון גבוה במבחן ה-GMAT הוא חובה כדי להתקבל ללימודי מינהל עסקים.