איך לבחור את המסלול המתאים ביותר עבורך?

איך לבחור מסלול לימודי MBA (תואר שני במינהל עסקים)?

מגוון תוכניות הלימודים לתואר שני במינהל עסקים (MBA) יכול להיות מבלבל- נכון להיום, 16 מוסדות לימודים בישראל מקיימים תוכניות ללימודי תואר שני במינהל עסקים במגוון של מסלולי לימודים והתמחויות. כדי לעזור לכם להתמצא בין שלל המסלולים ל-MBA, הכנו עבורכם מדריך מקוצר לבחירת לימודי תואר שני במינהל עסקים:

צברתם ניסיון תעסוקתי ניהולי או בכיר של מספר שנים לפחות?

כדאי שתירשמו ללימודי תואר שני במינהל עסקים למנהלים- Executive MBA:

תוכנית ה-Executive נבנתה במיוחד עבור סטודנטים בעלי רקורד משמעותי בניהול או בתפקידים בכירים בארגונים שונים. במסלול מינהל עסקים למנהלים תלמדו יחד עם סטודנטים בעלי ניסיון ניהולי בחברות רבות, תוכלו לשתף אחד את השני בידע מקצועי וליצור נטוורקינג יעיל עם אנשי מקצוע ברמתכם שמגיעים מכל ענפי המשק.

תוכניות לימודי ה-Executive MBA משלבות סדנאות עבודה בקבוצות קטנות ועוד תכנים לימודיים שונים הרלוונטיים במיוחד עבור סטודנטים המתמודדים מדי יום עם סוגיות מתחום הניהול.

אתם בוגרים טריים של תואר ראשון בתחומי כלכלה או ניהול ואוהבים ללמוד?

לכו על לימודי תואר שני במינהל עסקים במסלול עם תזה. לימודי MBA במסלול מחקרי, הכולל כתיבת עבודת תזה כחלק מהתואר השני במינהל עסקים, מתקיימים בכל האוניברסיטאות בישראל. במסלול זה הלימודים יכולים להתפרס על פני יומיים בשבוע או על פני מספר ימים רב יותר. לימודי תואר שני במינהל עסקים במסלול עם תזה מאפשרים לכם להמשיך ללימודי דוקטורט באחד מתחומי הניהול, ולפתח קריירה אקדמית מחקרית. בסיום בתואר השלישי תוכלו להשתלב כמרצים וחוקרים במוסדות לימודים בארץ או בחו"ל.

אתם עובדים במשרה מלאה ורוצים ללמוד לתואר MBA במקביל?

בררו לגבי מסלול לימודי תואר שני שמרכז את הלימודים על פני יומיים בשבוע: רוב המכללות והאוניברסיטאות מציעות לימודי תואר שני במינהל עסקים במתכונת של לימודים משעות אחה"צ באחד מימות השבוע, וכן בימי שישי. מתכונת לימודים זו מבטיחה שתפסידו מינימום שעות עבודה, ותוכלו לשלב בין עבודה במשרה מלאה לבין לימודי מינהל עסקים.

התפקיד שלכם דורש מכם לדעת אנגלית ברמה גבוהה מאוד?

מסלול International MBA מינהל עסקים בין לאומי- יתאים לכם מאוד. תוכניות ה-iMBA מתנהלות באנגלית בלבד, מה שיאפשר לכם לשפר את השליטה שלכם באנגלית תוך כדי הלימודים: תאזינו להרצאות בתחומי ניהול באנגלית, תקראו חומר מקצועי באנגלית ותכתבו עבודות באנגלית.

רוצים ללמוד באחת מההתמחויות המבוקשות במינהל עסקים?

בחרו בהתמחות בשיווק או במימון. סקר שנערך מטעם עיתון גלובס העלה שאלו ההתמחויות הפופלאריות ביותר בקרב מעסיקים בישראל.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content