לימודי הוראה - למה חשוב שלבעלי תארים תהיה תעודת הוראה?

בשנים האחרונות ניתן לראות לא מעט אנשי הייטק עוזבים את המשכורות השמנות ועוברים למקצוע ההוראה הנחשב לפחות מתגמל. כיום אין זה מחזה נדיר לראות אנשי הייטק בוחרים לשנות כיוון ולפנות לקריירה שנייה בתחום ההוראה. לימודי הוראה נחשבים ליוקרתיים פחות, אבל מספקים יותר. במבט ראשון זה נראה משונה, אבל מבט מקרוב יותר מאפשר לבחון את הסיבה ולראות כי יש לא מעט הגיון בהחלטה לעבור לקריירה שנייה בתחום החינוך.

עוזבים את כלוב הזהב

הסבה לחינוך משמעותה לעזוב את כלוב הזהב בייחוד עבור אקדמאיים שזכו לקבלת משכורת עתק ותנאים נוחים למדי שאפשרו להם לפתח את הקריירה. עם זאת, עבור אנשים רבים מדובר בשעות עבודה ארוכות למדי הדורשת שעבוד לעבודה ולעיתים על חשבון החיים הפרטיים. הבעיה מתחילה בעת הרצון להקים משפחה אז כלוב הזהב מתנפץ לרסיסים והעובדים בחברות הגדולות בקושי זוכים לראות את בני משפחתם.

לא רק הורים

הזכרנו את חיי המשפחה כדחף לשינוי. הורים רבים מרגישים את הצורך להפחית ברמת החיים הגבוהה אליה הורגלו לטובת אורח חיים שפוי תוך אפשרות ליהנות מזמן איכות עם הילדים. במובן הזה בחירה בחינוך נחשבת למשתלמת ביותר עבור ציבור ההורים - הם זוכים ליהנות מחופשה משותפת ביחד עם הילדים שלהם. נוסף על כך, במסגרת לימודי הוראה ולאחר מכן הם זוכים להתנסות בתכנים השונים הנלמדים במערכת החינוך וההתנסות מספקת להם הצצה לחיי הילדים שלהם. עם זאת, לא רק אנשי הייטק מוצאים עצמם בוחרים בקריירה שנייה בתחום החינוך אלא גם אנשים צעירים בסביבות גיל ה30 שהפסיקו לטעום את טעמה של קריירה תובענית ומבקשים להחליפה בקריירה אחרת.

מקבלים משמעות

חינוך נחשב לאחד המקצועות בהם הסטודנטים להוראה זוכים לקבלת משמעות בשל העובדה כי מדובר בעיצוב העולם של אנשים צעירים ויכולת להשפיע על החשיבה שלהם. במילים אחרות, יש למחנכים יכולת להשפיע על דור העתיד. אותה השפעה מעניקה לא מעט סיפוק ויכולת להמשיך את הלימודים ולאחר מכן להשתלב במערכת החינוך. אנשי אקדמיה המסיימים את הלימודים הינם אנשים בעלי השכלה רחבה מאד ותפיסת עולם עשירה והם יודעים בדיוק מה הם מעוניינים לשנות.

מאפשרים להכניס גיוון וראייה רחבת אופקים למערכת החינוך

לימודי הוראה עבור אקדמאיים נחשבים ליתרון משמעותי היות והם יכולים לעשות שימוש בידע שרכשו במגוון רחב של קורסים על מנת להתפתח במערכת החינוך. מה הכוונה? הם יכולים לעשות שימוש בכלים החדשים שיקבלו במסגרת ההסבה וגם לעשות שימוש בכלים ששימשו אותם במהלך התואר הראשון, מה שמבטיח כי ציבור התלמידים יצא נשכר בהחלט וילמד לא מעט דברים מאנשים המעוניינים לשנות את תחום החינוך ולהכניס קצת גיוון וראייה רחבת אופקים לציבור התלמידים היכולים ללמוד מהם ולנצל את ניסיונם הרב.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם