5 סיבות להוציא מנהלים לתואר במנהל עסקים

שליחת מנהלים ללימודים במימון מלא או חלק של הארגון, הפכה לדרך לגיטימית לטפח את יכולותיהם, מצד אחד, ולהפכם ללויאליים יותר לארגון שנהנה מיכולותיהם, מצד שני. ארגון שישכיל לטפח את העובדים והמנהלים שבו, יזכה לעובדים בעלי "ראש גדול", החשים מחויבים (ומעורבים) בארגון, במטרותיו ובדרך פעולתו. לימודי תואר ראשון או שני במנהל עסקים מהווים הזדמנות מעולה לארגון ליהנות מכל היתרונות שיש למגמה זו להציע לו.

הנה חמש סיבות טובות שתגרומנה לכך שתאמצו את הגישה הזו גם בארגון שלכם:

  • לימודי תואר במנהל עסקים מקנים ללומדים בהם מעטפת כוללת לכל הפעילות ומידע בכל התחומים העסקיים - לימודים כאלה, מעצם מהותם, עוסקים במגוון גדול של תחומים. למשל, בעוד לימודי התואר הראשון כוללים התייחסות לפן התפעולי, לפן השיווקי, לפן הניהולי ואף לפן הפיננסי, לימודי התואר השני - מאפשרים התמחות והרחבה נקודתית בתחום נדרש או המתאים ביותר ללומד.
  • יצירת "פרס" ששווה להתאמץ כדי לזכות בו - לימודים הממומנים (באופן מלא או חלקי) על ידי הארגון יכולים ליצור תמריץ ארגוני לעובדים שבו, מכיוון שהם מכניסים בעובדים הנכונים את המוטיבציה לזכות בהם. עובדים "נכונים" כאלה, לרוב, הם העובדים שיש להם את הכישורים הנכונים, אבל ידם אינה משגת לממן לימודי תואר שני במנהל עסקים או שלוח הזמנים שלהם אינם מאפשר זאת. שילוב הלימודים בסדר היום שלהם, כחלק מיום העבודה, יכול לפתור עבורם (ועבור הארגון) את הבעיה.
  • הרחבת מעורבות וסמכויות על ידי העשרת ידע - חלפו הימים בהם לכל עובד בארגון היה ידע ספציפי וממוקד, אשר נגע אך ורק בתחום התפקיד והאחריות שלו בארגון. העובדים (והמנהלים) כיום, מעורבים רוחבית בפעילות הארגון. שליחת עובד או מנהל ללימודי תואר במנהל עסקים מעמיקה את המעורבות שלו במתרחש בארגון ואף נותנת בידיו כלים ממשיים לבצע זאת. עובד כזה, יוכל לבצע מטלות שונות, למשל,סיוע בהכנת תוכנית עסקית ארגונית, גם אם אין זה מוגדר באופן ברור בהגדרות התפקיד
  • העצמת מנהלים דרך לימודים - העצמת מנהלים נחשבת לנושא חם מאד בשנים האחרונות, מכיוון שכיום הארגונים כבר אינם מתמקדים אך ורק ב"מה" עושה העובד, אלא מבינים, כי על מנת שהעובד יבצע את תפקידו כפי שמצופה ממנו (ולמעלה מזה), יש לבחון אותו ולהתייחס אליו כמכלול שלם. גישה זו, מתמקדת ב"מי" - מיהו העובד, מעבר ל"מה" שהוא מבצע בשעות העבודה ומטפחת ומעצימה אותו כאדם וכעובד.

טיפוח לויאליות - כיום, בתקופה של הגמישות התעסוקתית, עובדים מוכשרים נודדים בין מקום עבודה אחד למשנהו, בקלות רבה יותר מבעבר וכולנו יודעים עד כמה קשה למצוא עובדים טובים ומחויבים לארגון באמת. אינספור מאמרים ומחקרים מוכיחים כי השקעה בעובד וטיפוחו, "מייצרת" עובדים מוכשרים ומחויבים יותר לארגון, לכן, שליחת עובד/מנהל ללימודי תואר, תוך כדי שילובו בתהליכים הפועלים בארגון, יכולה ליצור לארגון עובד מחויב, אשר רואה עצמו כחלק בלתי נפרד מהארגון.

לשליחת עובדים/מנהלים ללימודי תואר במנהל עסקים ישנם יתרונות רבים, הנוגעים לארגון ולעובד כאחד. אימוץ גישה זו יכול להפוך את הארגון ליעיל יותר, ואת עובדיו - למוכשרים ולמעורבים בו ובתהליכים הפועלים בו.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם